CZ | EN

Proč sportovat

Našemu tělu je pravidelný pohyb nejen jednoznačně prospěšný zejména při sedavém zaměstnání, ale je pro něj i velmi důležitý.
Je-li takový pohyb prováděn v odpMotivaceovídající intenzitě, délce trvání a pravidelnosti, potom pozitivně působí nejen na redukci tukových zásob, preventivně proti bolestem pohybového aparátu často v oblasti zad způsobených právě nedostatkem pohybu, jednostrannou činností, nebo špatným cvičením. Ale působí také preventivně na oběhový a kardiovaskulární systém např. proti infarktu. Proto je pohyb neustále lékaři doporučován.
Samozřejmě cíleným tréninkem a správným cvičením lze nejlépe a efektivně formovat postavu. Zdravý pohyb má tedy blahodárné účinky na celý náš organizmus a tím pádem pozitivně ovlivňuje i psychiku. Pouze je zapotřebí zvolit každému jedinci takový systém zatěžování, který bude jeho tělo rozvíjet tím správným směrem.
Ideální míru sportování určí právě trenér individuálně na základě aktuálního fyzického stavu a kondice klienta s ohledem na požadované cíle a reálné možnosti jedince, popřípadě po konzultaci se sportovním lékařem na základě zdravotní prohlídky.

 

Bolesti zad

Visual Element